ALESALES Nedir?

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Giriş Sınavı, diğer bir adıyla ALES, yüksek lisans yapacakların, yükseköğretim kurumlarında araştırma görevlisi, öğretim görevlisi, okutman, uzman çevirici olarak görev almak isteyenlerin ve doktoraya başlamak isteyenlerin girmek zorunda olduğu bir sınavdır. Yani ALES’i incelediğimiz zaman geniş bir yelpazeye sahip olduğunu görebiliriz.

ALES’in İçeriği Nasıldır?

ALES’te toplam 100 soru bulunmaktadır ve bunlar 50 soru sözel, 50 soru sayısal olarak ayrılmıştır. 50’şer soruların içerisine mantık soruları da dahil edilmiştir. Bu soruların çözülmesi için belirlenen sınav süresi 150 dakikadır. Sınav, senede iki defa yapılmaktadır. Birisi bahar dönemi olarak geçerken diğeri ise güz dönemi olarak geçmektedir. ALES’in geçerlilik süresi 3 yıl olarak belirlenmiştir. Sınava giriş için bir sınırlama yoktur. Öğrenciler istedikleri kadar sınava girebilirler.

ALES’e giren öğrencilerin yaşadıkları en büyük sıkıntı soruların belirlenen zaman içerisinde çözülememesidir. Öğrenciler bu sınavda zamanla büyük mücadele içerisindedir. ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ olarak bu sorunun öğrencilerin önünde büyük bir engel teşkil ettiğini bildiğimizden dolayı eğitimlerimizde stratejik adımlara büyük önem vermekteyiz.

ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ olarak ALES eğitimlerinde maksimum 15 kişilik sınıflarda eğitim vermekteyiz. Öğrencilerimize eğitim süresince kullanılacakları ALES materyalleri ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ olarak ücretsiz bir şekilde öğrencilerimize sunulmaktadır. Bu süreçteki materyalleri uzman eğitim kadromuz en güncel ve verimli kaynakları yayın evlerini tek tek inceleyerek belirlemektedir. Bunların yanı sıra Data Akademi bünyesinde Türkiye genelinde 10 adet ücretsiz deneme sınavı yapılacaktır. Ayrıca dönem içerisinde öğrencilerimize ücretsiz rehberlik ve danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Tercih dönemlerinde de rehberlik hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ’de ders saatlerine ek olarak yıl boyunca ekstra soru çözümleri de yapılacaktır. Ayrıca dersleriniz bittikten sonra sizleri hemen bırakmıyoruz. Derslerin sonunda bir de deneme kampımız olacak.

Evinde ders çalışırken odaklanamayan, bu konuda sıkıntı çeken öğrencilerimizi de unutmadık :). ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ bünyesinde bulunan çalışma odalarımızda dilediğiniz kadar ders çalışabilirsiniz.

ALES konusunda eğitim programlarımız, saatlerimiz, günlerimiz, materyallerimiz, eğitmenlerimiz ve diğer aklınıza gelen bütün konular için sizleri ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ’ye bekliyoruz. Unutmayın, ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ’de sizler için her zaman uygun bir program vardır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X