hazirlik atlama

Proficiency, diğer adıyla Hazırlık Atlama, üniversiteleri bazı bölümlerinde öğrencilere zorunlu ya da isteğe bağlı olarak verdiği bir yıllık eğitimin sonunda uygulamış olduğu yabancı dil yeterlilik sınavıdır. Akademik olarak geçen, öğrencileri zorlayan bir sınavdır.

Sınav İçeriği Nasıldır?

Hazırlık Atlama sınavlarının içerikleri üniversiteden üniversiteye farklılık gösterebilir. Örneğin bir üniversite sınavda Speaking (konuşma) kısmını uygularken bir diğer üniversite Speaking (konuşma) yerine Listening (dinleme) kısmını uygulayabilir. Aynı şekilde sınav sorularının sayıları ve içerikleri de yine üniversitelere göre farklılık gösterebilir. Yine de genel olarak birçok üniversite sınavlarında grammar (gramer), writing (yazma), listening (dinleme), reading (okuma) kısımlarını sınavda kullanmaktadır. Fakat son dönemde birçok üniversite speaking (konuşma) kısmını da dahil ederek öğrencilerin İngilizce bilgileri birçok alanda test etmeye başlamıştır.

Sınav Tarihleri

Hazırlık Atlama sınavları genelde Eylül ayında, Ocak ayında ve Haziran ayında yapılmaktadır. Eylül ayında Hazırlık eğitimine başlayan öğrenci Ocak ayında Hazırlık Atlama sınavına girebilir ve kazandığı takdirde dönem arası olsa bile bölümüne direkt olarak geçiş yapabilir. Sınavda başarısız olan öğrenciler, sınavdaki performanslarına göre hazırlık biriminde kendilerine uygun İngilizce seviyesindeki sınıfa yerleştirilip eğitim alırlar. Yıl sonunda tekrar başarısız olanlar bir sonraki yılın başında yeni gelenlerle tekrar sınava girerler. Yine başarısız olurlarsa ikinci yıllarını da hazırlık biriminde İngilizce eğitim alarak geçirirler.

Eskişehir Data Akademi’de Hazırlık Atlama Eğitimleri

ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ’de Hazırlık Atlama (Proficiency) eğitimleri verilmektedir. Eğitimler kapsamında öğrencilere gramer ve kelime bilgisi verilerek sınavda zorlanmamaları sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra karşılaşacakları uzun paragraf sorularında asıl yere odaklanmaları için, okuduklarını anlamaları için reading (okuma) çalışmaları yapılmaktadır. Yine bazı üniversitelerde Speaking (konuşma) ve Listening (dinleme) kısımları bulunduğu için konuşma ve dinleme pratikleri de yapılmaktadır. Yani kısacası öğrencilerin okulu hangisi olursa olsun, sınav içeriği nasıl olursa olsun bizler burada en iyi şekilde öğrencilerimizi sınavlara hazırlıyoruz. Gramer, okuma, yazma, konuşma, dinleme, kelime gibi alanların hepsinde öğrencilerimizi sınava hazırlıyoruz.

Hazırlık Atlama eğitimlerinin yanı sıra, ders saatleri haricinde uygulanacak olan ücretsiz denemelere de öğrenciler katılabilir. Yine öğrencilerimiz ömür boyu ücretsiz olan Club derslerimize de katılarak İngilizce konusundaki gelişimlerini hızlandırabilirler. Hazırlık Atlama eğitimleri hakkında daha detaylı bilgi almak için sizleri ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ’ye bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X