IELTS

IELTS, International English Language Testing System, yani Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı’nın kısaltmasıdır. Bu sınav İngilizce’nin ana dil olduğu ülkelerde  çalışmak ya da okumak isteyenlerin, dil becerilerini değerlendirebilmek için oluşturulmuş bir sınavdır. Dünyada en çok tercih edilen sınavdır. Dünyada 10 binden fazla kurum ve kuruluş tarafından kabul edilmektedir.

Sınav Bölümleri

Sınav 4 farklı bölümden oluşur. Bunlar Dinleme (30 dakika), Okuma (60 dakika), Yazma (60 dakika) ve Konuşma (11-14 dakika) olarak belirlenmiştir. Sınavın toplam süresi (cevap anahtarını doldurma dahil) 2 saat 45 dakikadır. Bu bölümlerden dinleme, okuma ve yazma bölümlerine aynı gün tek aşamada girilir. Konuşma için ise aynı gün, 3 gün önce ya da 3 gün sonra da girilebilir.

Sınav İçeriği

Türkiye’de 5 adet sınav merkezi vardır. İstanbul, Ankara, Adana, Antalya ve İzmir. Sınavlara çok başvuru talebi olduğundan dolayı başvuruyu iki ay öncesinden yapılması tavsiye edilmektedir. Sınava başvuru yaparken yalnızca kimlik ya da pasaportunuz yeterli olacaktır. Kimlik ya da pasaport üzerindeki fotoğraf çok eski olmamalıdır. Sınav günü fotoğrafınız güvenlik amaçlı çekilecektir ve fotoğraf çektirmeyen adayların sınava girme hakkınız kaldırılır. Sınavdan 5 hafta önce sınavınızı iptal etmek ya da tarihi değiştirmek isterseniz herhangi bir ücret kesintisi yapılmadan yatırdığınız ücreti geri alabilirsiniz ya da tarih değişikliğini yapabilirsiniz. Fakat 5 haftalık süreden sonra iptal ettirmek ya da tarih değiştirmek isterseniz belirlenen kesintiden sonra paranızı geri alabilir ya da belirlenen ücret kadar ödeyerek sınav tarihini değiştirebilirsiniz.

Eskişehir Data Akademi’de IELTS Dersleri

ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ’de IELTS eğitimleri sizin ihtiyaçlarınıza göre, özel ders olarak bire bir şekilde verilmektedir. Eğitimler mutlaka Amerikalı, Kanadalı ya da İngiliz öğretmen tarafından verilir. Burada kullanılacak kaynaklar tarafınıza ücretsiz olarak sunulur.

IDP IELTS Turke Farkı

ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ IDP IELTS Turkey ile iş ortaklığı içerisinde olduğundan dolayı sizlere IELTS konusunda daha faydalı olabiliriz. IDP tarafından verilecek olan ücretsiz denemelerden okuma, yazma, konuşma kısımlarından birisini seçebilirsiniz. Bu sayede tarafsız bir kurum tarafından size deneme yapılmış olacaktır ve kişisel gelişiminizi kendiniz gözlemleyebilirsiniz.

ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ’nin IELTS konusundaki eğitimleri hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen bize ulaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X