İş İngilizcesi

İngilizce normal yaşamda olduğu kadar iş hayatında da oldukça önemli bir yere sahip. Özellikle mühendisler, sağlık sektöründe çalışanlar, turizm sektöründe çalışanlar, akademisyenler, güvenlik teşkilatlarında çalışanlar, yurt dışı ile bağlantılı firmalarla çalışanlar için artık bir ihtiyaç değil, zorunluluk. Peki iş İngilizcesinin normal İngilizceden farkı ne?

Sektöre Özel Eğitim 

İş İngilizcesi sektörlere özel verilen bir eğitim türüdür. Örneğin bir doktorun alacağı iş İngilizcesi eğitimi ile bur turizm rehberinin alacağı eğitim birbirinden farklıdır. Yani biz doktorla beraber turizm rehberine aynı eğitimi verirsek bu genel hatlarıyla öğretilmiş bir İngilizce olur. O zaman da genel İngilizce derslerinden farkı kalmaz.

Daha detaylı anlatacak olursak örneğin bir akademisyen için İngilizce oldukça önemlidir. Kendini alanı dahilinde geliştirmesi gerektiği için sürekli olarak akademik makaleleri okumak durumunda kalıyorlar. Bu açıdan baktığımız zaman bir akademisyenin özellikle reading (okuma) çalışmaları yapması ve bu alanda kendini oldukça geliştirmesi gerekir. Akademisyen bir kişinin alacağı reading (okuma) ağırlıklı olan eğitim sayesinde okuyacağı akademik makaleler onun için bir sorun olmaktan çıkacaktır.

Doktora Ayrı, Mühendise Ayrı, Pilota Ayrı

Bir başka meslekten örnek verecek olursak, havacılık sektöründe de yine İngilizce oldukça önemli. Hatta havacılık sektörünün ana dili resmen İngilizce diyebiliriz. Havacılık sektörü oldukça geniş bir alan. Yer hizmetlerinden kabin hizmetlerine, teknisyenlikten pilotluğa oldukça geniş bir yelpazeye sahip. Hal böyle olunca aslında sektör içerisinde bile alınacak eğitim farklılaşıyor. Bir teknisyen ile hostesin aynı eğitimi alması beklenemez. Bir hostesin alacağı eğitim içerisinde örneğin mutlaka hospitality (konukseverlik) eğitimi olması gerekiyor, ama bir teknisyen birebir yolcularla görüşmeyeceği için hospitality dersleri almasına gerek yok.

Eskişehir Data Akademi’de İş İngilizcesi Eğitimleri

ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ’de işte tam da bu anlattıklarımıza uygun İş İngilizcesi eğitimi verilmektedir. Hangi sektörde olursanız olun mutlaka size uygun bir eğitim programı hazırlanır ve talepleriniz doğrultusunda ister grup dersi olarak isterseniz de özel ders olarak İş İngilizcesi eğitimi verilir. Bu sayede sektörünüze uygun, İngilizce konusundaki eksikliklerinizi giderebilir, mesleki anlamda kendinizi daha ileriye taşıyabilirsiniz. İş İngilizcesi hakkında detaylı program ve fiyat bilgilerine ulaşmak ve daha fazla bilgiye sahip olmak için sizleri ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ’ye bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X