SGK 400 Denetmen Yardımcısı Alacak

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı 24 Mayıs 2019 tarihinde yayımladığı ilan ile 400 adet Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı alacağını  duyurdu. İlana göre hangi alandan kaç kişi mesleğe alınacak? Başvurular nasıl yapılacak? Hangi puan türleri başvuruda kullanılacak? Şartlar ve diğer tüm ayrıntılar…

2019 SGK Denetmen Yardımcılığı Başvuruları

2019 SGK Denetmen Yardımcılığı alımı için adaylar başvurularını e-Devlet sistemi üzerinden 10 Haziran 2019 – 17 Haziran 2019 tarihleri arasında elektronik olarak gerçekleştirecektir. Adayların başvuruda bulunabilmeleri için yukarıda belirtilen puan türlerinden en az 75 puana sahip olmaları gerekmektedir. Bu başvurular neticesinde mesleğe alınacak aday sayısının 4 katı kadar aday, kendi alanları içerisinde sıralanarak sözlü mülakata katılmaya hak kazanacaktır. Bu sıralamalar yapılırken her alan kendi içerisinde sıralanacak ve bu şekilde belirleme yapılacaktır. Yani;

İİBF/SBF/İktisat ve İşletme Fakültesi Grubu’ndan sözlü mülakata toplam; 1400 aday
İstatistik/Matematik/Aktüerya Grubu’ndan sözlü mülakata toplam; 200 aday katılma hakkı elde edecektir.

2019 SGK Denetmen Yardımcılığı mülakatına katılmaya hak kazanmış olan adaylar; 20 Haziran 2019 tarihinde Kurumun resmi internet sitesinden ilan edilecektir.

SGK Denetmen Yardımcılığı 9. Promosyon Taban Puanları

Geçtiğimiz dönem gerçekleştirilen 9. promosyon Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcılığı alımında sözlü mülakata katılmaya hak kazanan son sıradaki adayların puanları şu şekilde gerçekleşmişti.
İİBF/SBF Grubu için sözlü mülakata katılmaya hak kazanan 1200. adayın puanı; 84,28

İstatistik/Matematik/Aktüerya Grubu için sözlü mülakata katılmaya hak kazanan 400.adayın puanı; 72,36

Ancak geçtiğimiz dönemde bu dönemden farklı olarak İİBF/SBF grubunda adaylardan istenen puan türleri yalnızca KPSS P23 ve KPSS P42 idi. Bu yıl iki puan türü daha ilave edilmiştir.

 

İlan Metni:
SGK 400 Denetmen Yardımcısı Alacak
SGK 400 Denetmen Yardımcısı Alacak

Eskişehir Data Akademi sizlere her zaman en güncel haberleri paylaşmaya devam edecek. Alım ilanlarını ve güncel haberleri kaçırmamak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımıza aşağıdaki bağlantıları tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca Eskişehir Data Akademi’ye gelerek KPSS, DGS, ALES, YDS, IELTS, TOEFL ve Genel İngilizce programlarımız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Facebook: https://www.facebook.com/dataakademieskisehir/

Instagram: https://www.instagram.com/dataakademieskisehir/

Twitter: https://twitter.com/dataeskisehir

YouTube: https://www.youtube.com/dataeskisehir

Telefon: 0222 323 66 99 

Adres: Eskibağlar Mh. Üniversite Cd. No:30/3 (Alaçatı Muhallebicisi üstü) Tepebaşı Eskişehir

Eskişehir Data Akademi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X